BAKIM UZMANI

Tarih: 17.12.2023 18:58
BAKIM UZMANI
BAKIM UZMANLARIMIZDAN ÜCRETSİZ PROFESYONEL DESTEK ALABİLİRSİNİZ.
SAÇ TİPİNE GÖRE BAKIM ÖNERİLERİ
Dolgun, sağlıklı görünen, parlak ve ahenkle dans eden saçlara kim sahip olmak istemez ki? Her saç tipinin ve cinsinin bakımı farklı. Kıvırcık, düz, dalgalı veya sarmal hangi tip saça sahipsin? Faydalı bir saç bakımı için kişinin önce saç tipini iyi analiz etmesi ve bilmesi gerekiyor. Saç tipini ve ona nasıl bakacağını bilmek, sağlıklı ve güzel saçların anahtarı diyebiliriz. Farklı saç tiplerine göre seçeceğin ürünlerle ve bakımlarla saçın daha sağlıklı görünecek. Saç tipini bilmeden ya da saç tipini önemsemeden yapılan bakımlar  çoğu zaman istenen etkiyi vermez. Saçlarının zayıf ve güçlü yanları ne? Saçına en iyi gelecek ya da onu en iyi gösterecek ürünler hangileri? o halde haydi sen de saç bakım rutinini oluştur ve saçlarının güzel görünmesini sağla.
Hangi Saç Tipine Sahipsin?
Düz Saçlar
Düz saçlarda, saç telleri doğrudan düz bir şekilde indiği için  sebum sıvısı, saç tellerine daha çabuk temas eder. Bu da saçının çabuk yağlanmasına sebep olur. Düz saçlar daha düzenli yıkama gerektirir, doğru ürünlerle iki günde bir yıkayabilirsin. Ayrıca daha hafif yapıda bir saç kremi kullanarak saçının ağırlaşmasını önleyebilirsin. Saçını yağlandırmadan, saçına nem kazandıracak ve saçını besleyecek ürünler kullanmanda fayda var. Ayrıca saçının daha hacimli gözükmesi için hacim veren bir köpük ürünü uygulayabilirsin. Bu tür ürünleri saçın hafif nemli iken uygulayabilirsin.
Kıvırcık Saç Tipi
Kıvırcık saçlar çok daha belirgin ve gerçek buklelere sahip. Kıvırcık saçlar hep daha dolgun ve canlı duran saç tipleridir. Öncelikle saçını yıkarken, saç derisine daha az şampuan sürmelisin çünkü kıvırcık saçlar diğer saç tiplerine oranla daha çabuk kurur. Bu yüzden de saçlarının çok kurumasını engellemek için sık yıkama. Besleyici ve nemlendirici bakım yağları kullanmanda fayda var. Özellikle duştan sonra, saçın nemliyken, nemlendirici ve besleyici kremlerle saçlarını nazikçe tara. Böylece  saç tellerinin çok daha kolay açılmasını sağlayacaksın.
Dalgalı Saç Tipi
Dalgalı saç,Kıvırcık saç ile düz saç arasında bir yerde konumlanıyor diyebiliriz. Bu saç yapısı köklerden uca doğru belirgin ve çoklu büklümlere sahip. Bu tip saçlar, kusursuz ve belirgin dalgalardan, kabarık ve belgirgin olmayan dalgalara, farklılıklar gösterebilir. Dalgalı saçlara şekil vermesi de daha kolay. Bu saç tipi az yağlanma gösterir. Bu yüzden de 3-4 günde bir yıkamak daha doğru olur. Saçını yıkamadan önce doğru bir yağ ile saça masaj yaparak besleyebilirsin. Ayrıca yıkamadan sonra da saçlarının uçlarına kurumayı önleyecek bir yağ kullanmanda fayda var.
Sarmal Saç Tipi
Normal kıvırcık saça kıyasla sıkı sarmallar şeklinde olan saç tipidir. Yoğun kıvırcıkları olan saçlar, kıvırcık saçlara göre daha da kuru olma eğilimindedir. Bu saçlara sahipsen hafif şampuanlar kullanmalısın. Bu şekilde saçının yağını kaybetmesini engellersin. Yine kıvırcık saçlarda olduğu gibi saç köklerini çok yıkamamanda fayda var. Ve saçlarına mutlaka besleyici krem kullanmalısın. Ayrıca saçlarının yumuşaklığını korumak için nemlendirici spreyler kullanmalısın. Bu saç tipine sahip olanların en yakın arkadaşları, yumuşatıcı ve nemlendirici  saç kremleri ve serumlar.
TÜM BU BİLGİLER SİZLERİ TATMİN ETMEDİYSE BAKIM UZMANLARIMIZDAN ÜCRETSİZ PROFESYONEL DESTEL ALABİLİRSİNİZ

TEL : 0 850 441 08 09
Yükleniyor...